راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان حفاظ شاخ گوزنی یک نوع حفاظ ساختمان بسیار پرکاربرد و از جمله متریال و لوازمی است که در سازه های مختلف ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار میگیرد و اهمیت بسیار زیادی در حفظ امنیت مکان مورد نظر دارد.

حفاظ شاخ گوزنی از جمله حفاظ های نسل جدید به حساب آمده که به خوبی میتوانند امنیت ساختمان ها و مکان های مورد نظر که در آنها این نوع حفاظ مورد استفاده قرار میگیرد را تأمین نمایند.

از یکسری میلگرد ساخته شده که این میلگردها دارای نوک بسیار تیز و برنده ای بوده، که در نتیجه با ترتیب و هارمونی خاصی در کنار یکدیگر قرار میگیرند و تشکیل حفاظ شاخ گوزنی را می‌دهند.

میلگرد به کار رفته در این نوع حفاظ به یکدیگر جوش خورده و بعد از آن که فرآیند جوشکاری به صورت کامل و اصولی انجام شد برای رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی اقدام می‌شود و بعد از آن آماده استفاده و نصب بر روی دیوارها و مکان های مورد نظر میباشد.

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان

حفاظ شاخ گوزنی

میلگرد های به کار رفته به گونه‌ای در کنار یکدیگر تعبیه میشوند که نوک تیز آنها به حالت خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر کدام به یک سمت مایل می شوند که در نتیجه فردا سارق و یا مهاجم به هیچ وجه نمی تواند از این نوع حفاظ عبور کرده نمیتوانند از روی دیوارها که برای آنها نصب شده است عبور نماید.

استفاده از حفاظ شاخ گوزنی

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان این موضوع بدیهی است زمانی که ما یک حفاظ مناسب را برای ساختمان و یا بنای مورد نظر را انتخاب میکنیم مکان مورد نظر امنیت بسیار بالایی خواهد داشت با این حال هنوز بسیاری از افراد از روش های سنتی و قدیمی برای ایجاد امنیت و کار مورد نظرشان استفاده می کنند.

برخی از افراد معتقدند که استفاده از شیشه خورده بر روی سطح دیوار مورد نظر این امکان را به وجود می آورد تا فرد سارق نتواند به مکان مورد نظر وارد شود به هیچ وجه اینگونه نبوده و سارقان به راحتی با استفاده از یک پارچه مقاوم از روی دیوار مورد نظر عبور کرده و به آسانی به آن سمت دیوار وارد میکردند و هیچ گونه سختی برای آنها ایجاد نمی گردد.

چرا که در صورتی که سارقین بتوانند از روی دیوار مکان مورد نظر عبور کنند و وارد محوطه ساختمان شوند کار تمام بوده و به آسانی می‌توانند به مکان‌های مختلف در ساختمان نفوذ پیدا کند و در صورتی که مانعی فیزیکی و یک جسم تیز و برنده مانند حفاظ شاخ گوزنی بر سر راه آنها سد گردد تا حدود زیادی از سرعت آنها کاسته شده و همچنین مانع عبور آنها از دیوار مورد نظر می گردد.

توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه های مختلف، آدمی به فکر استفاده از حداکثر تجهیزات و امکانات برای ایجاد یک مانع محکم و پر قدرت فیزیکی در برابر هجوم سارقان و دزدان میباشد و یکی از این موارد استفاده از حفاظ شاخ گوزنی میباشد که در آن یک سری نرده ها و میلگرد های بسیار تیز و برنده وجود دارند که در حکم یک نیزه بوده و میتواند برای فردی که قصد عبور از این نیز را دارد ایجاد کند.

استفاده از حفاظ ساختمان

حفاظ قدیمی که برای تامین امنیت ساختمان ها و مکان های مورد نظر مورد استفاده قرار می گرفتند از نظر امنیتی و همچنین جلوه و زیبایی در سطح بسیار پایینی طبقه بندی می شدند.

پیشرفت هایی که در زمینه طراحی و معماری به وجود آمده در حال حاضر حفاظ های بسیار زیبا و با امنیت بالایی طراحی می گردد و در مکانهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد حفاظ شاخ گوزنی

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان حفاظ های نسل جدید می‌توان به مدل هایی مانند حفاظ شاخ گوزنی ، و غیره اشاره نمود در مورد طراحی حفاظ شاخ گوزنی باید بگویم که این نوع حفاظ از شکل شاخ گوزن الهام گرفته و در کشور عزیزمان ایران نیز به عنوان یکی از حفاظ های ساختمان بسیار پرکاربرد شناخته می شود.

محبوبیت و کاربرد بالای استفاده از حفاظ شاخ گوزنی تا جایی است حفاظ های تولید شده برای استفاده در ساختمان و مکان های مختلف از نوع شاخ گوزنی میباشد همچنین این نوع حفاظ بر روی اکثر دیوارها کشور نیز نصب میگردد که خود نشان تامین امنیت بسیار بالای حفاظ شاخ گوزنی می باشد.

در حالت کلی زمانی که حفاظ شاخ گوزنی بر روی یک مکان و یا دیوار نصب می گردد عبور از آن امری بسیار سخت و غیر ممکن میباشد و زمانی که یک سارق و دزد قصد تهاجم را داشته باشد و بر روی دیوار حفاظ شاخ گوزنی را مشاهده کند تا حدود زیادی از فکر تهاجم به مکان مورد نظر صرف نظر مینماید.

یکی دیگر از مزیت ها ویژگی‌های مثبت حفاظ شاخ گوزنی طول عمر و ماندگاری و راندمان بسیار بالای آن می باشد چرا که حفاظ شاخ گوزنی بعد از آنکه به صورت کاملا صحیح و اصولی بر روی مکان مورد نظر نصب شد هیچ گونه نگهداری و مراقبت ویژه احتیاج نداشته در این نوع حفاظ از طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار میباشد.

 

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان حفاظ دیوار انواع مختلفی دارد و در انواع مختلف ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد در حالت کلی انواع مختلف و مدل های مختلف حفاظ دیوار برای محافظت از باغها ویلاها منازل هایی که در معرض دید قرار دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

تاریخچه حفاظ دیوار

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان یکی از انواع پرکاربرد حفاظ دیوار میباشد که از هر تولیدکننده‌ نرده حفاظ دیوار پرس و جو کنیم هیچ کس نمی داند که این محصول را به چه صورت طراحی کردند و یا چه کسی ابتدا این محصول را به تولید کرده است.

حفاظ دیوار در کشور عزیزمان ایران با استفاده شاخه شکسته درختان و برای پوشش دادن و محافظت از مرزهای مختلف در برابر حیوانات و یا افراد سارق در داخل این مکان ها استفاده می شده است.

موارد بسیار زیادی که در زمینه های طراحی این حفاظ ها صورت گرفته و با توجه به خطر افتادن درختان و عدم استفاده از درختان شکسته به جای این موارد از میلگرد های نوک تیز و مانند بوته که پیچیده میباشند برای انواع مختلف حفاظ دیوار استفاده میشود.

انواع حفاظ دیوار

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان در حالت کلی امروزه در بحث امنیت ابتدا به عرض دیوار و پوشاندن آن توجه میگردد و سپس به موضوع ارتفاع آن توجه می‌شود و دلیل این موضوع نیز این می باشد که فرد دزد دیگر نتواند بر روی دیوار حرکت کند و با توجه به عرضی که در حفاظ دیوار وجود دارد حرکت سارق کند میشود.

در حالت کلی حفاظ دیوار میتواند انتخاب مناسبی برای فردی که قصد خرید یک حفاظ بسیار مناسب جهت ایجاد امنیت برای دیوار و ساختمان مورد نظر خود را دارد، باشد. در این نوع تمامی پارامترها اعم از رنگ‌آمیزی و جوشکاری با حفاظ شاخ گوزنی برابر بوده و قیمت تمام شده یکسانی دارد.

حفاظ دیوار شاخ گوزنی

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان حفاظ دیوار شاخ گوزنی یکی از محبوب ترین و شاخص‌ترین انواع حفاظ دیوار به حساب می آید که این نوع حفاظ دیوار با استفاده از کمترین متریال و با طراحی بسیار ساده ساخته شده با توجه به قیمت بسیار مقرون به صرفه ای که دارد از محبوبیت بسیار زیادی در بازار بهره میبرد.

حفاظ دیوار شاخ گوزنی با توجه به اینکه که بسیار آسان تولید میگردد و تولید کردن آن پروسه راحتی دارا میباشد قیمت نسبتا مقرون به صرفه تری نسبت به انواع دیگر حفاظ دیوار دارد.

انواع مختلف حفاظ دیوار

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان در حالت کلی این نوع حفاظ به عنوان یک مانع بسیار مناسب در برابر نفوذ دزدان و مهاجمان برای ساختمان های مختلف به حساب می آید.

در تولید انواع مختلف حفاظ شاخ گوزنی از جوش و رنگ بسیار ساده و ابتدایی استفاده شده از حفاظ دیوار شاخ گوزنی برای دامداری ها باغ ها که بحث صرفه‌جویی قیمت مدنظر قرار گرفته میشود استفاده می گردد.

حفاظ لیلیوم

یکی از انواع حفاظ دیوار ساختمان که به عنوان یک حفاظ بسیار خاص و جذاب به حساب می آید حفاظ لیلیوم می‌باشد و این حفاظ به عنوان یک حفاظ مناسب برای افراد سخت پسند به حساب می آید.

طرح و ایده اصلی برای ساخت حفاظ دیوار لیلیوم نوعی گل به نام لیلیوم می باشد که بر مبنای آن به طراحی این نوع حفاظ اقدام شده است و معمولا برای ساخت این نوع حفاظ از دو رنگ که زمینه مانند مشکی گل مسی و یا سفید گل طلایی استفاده می گردد و در بعضی مواقع رنگ قهوه ای سوخته در این نوع حفاظ مورد استفاده قرار می گیرد.

کاهش سرقت در صورت استفاده از حفاظ

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان در صورتی که یک حفاظ مناسب برای مکان مورد نظر و یا محل سکونت مان انتخاب کنیم تا حدود زیادی میتوانیم ایمنی محل را تامین نماییم.

بسیاری از افراد بر این باورند که هزینه کردن برای حفاظ ساختمان اهمیت زیادی نداشته چرا که سارقین میتوانند از پس هر روشی بر بیایند و این تصور یک تصور غلط است سارقین برای اینکه بتواند از دیوار عبور کرده و وارد محوطه شوند هیچ چیز مانند مانع فیزیکی و یا یک جسم فلزی تیز نمیتواند جلوی ورود آنها را به ساختمان مورد نظر بگیرد.

با توجه به پیشرفت بسیار زیادی که به وجود آمده باید از حداکثر امکانات موجود برای ایجاد موانع فیزیکی و محکم در برابر ورود سارقان و دزدان استفاده کرده و تا جایی که میتواند حفاظ تیز و برنده باتوجه به مقاطع فلزی موجود به وجود آورده که در نتیجه به عنوان مانع مناسب در برابر دزدان به حساب بیاید.

در عوامل مختلف حفاظ دیوار و مدل های مختلف آن در صورتی که یک نفر بخواهد از آنها عبور نماید میله های فولادی با میلگرد موجب صدمات جبران ناپذیری را به فرد وارد کرده و در نتیجه این به دلیل اینکه سارقان با این گونه حفاظ دیوار مواجهمی گردند از فکر سرقت کردن مکان مورد نظر خارج میشود.

مزیت استفاده از حفاظ های جدید

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان در صورت استفاده از انواع مختلف حفاظ دیوار می تواند تعداد زیادی از ایمن بودن مکان مورد نظر و ایمنی این نوع حفاظ اطمینان حاصل نمایید.

روش‌های دیگر و یا قدیمی به گونه‌ای منسوخ شده به نیازهای مورد نظر ما در تامین امنیت نیستند و همچنین از موضوع تامین امنیت برای مکان های مختلفی نیز نمی‌توان به سادگی گذشت.

استفاده از انواع مختلف حفاظ دیوار این اطمینان خاطر را برای شما فراهم میکند که در امان بوده و معنی آن ها کاملا فراهم میگردد با توجه به این موضوع آرامش بسیار بالایی برای فرد از صاحب مکان ایجاد شده و هیچ گونه نگرانی از نظر وجود دزد و سارق وجود نخواهد داشت.

با خیالی آسوده از ویلا و منزل و یا ساختمان خود خارج شده و مطمئن باشید که هیچ فردی نمی‌تواند به آن ورود پیدا کند در حالت کلی بهتر است استفاده از روش های قدیمی برای ایجاد حفاظت دیوار و ساختمان را به صورت کامل کنار گذاشته از این موضوع اطلاع پیدا کنید.

سارقان با گذشت زمان از این تکنیک ها و روش های پیچیده تر برای سرقت استفاده می‌کند و به این موضوع تمرکز داشته باشد که به جای استفاده از روش های قدیمی برای حفظ امنیت خود میتوانید از انواع مختلف حفاظ دیوار شاخ گوزنی و غیره برای تامین امنیت استفاده کرده و خاطر خود را جمع کنید.

حفاظ پردیس

نوشته‌ی بعدی

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید

د شهریور ۱۰ , ۱۳۹۹
بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید حفاظ شاخ گوزنی و انواع آن از ایمن ترین مدل های حفاظ دیوار هستند مطمئنا شما نیز برای محل زندگی یا کار خود به دنبال نوعی حفاظ هستید که هم بتواند به اندازه ساختمان شما عمر کند و […]
Open chat