هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی از زیباترین انواع حفاظ ها میتوان حفاظ شاخ گوزنی را نام برد در این نوع طراحی حفاظ برای رسیدن به بیشترین ایمنی و استحکام است که با طرح های ویژه جلوه های خاصی را همراه با ایمنی بالا دارد.

انسان نیازمند ترفندهایی برای افزایش امنیت محل زندگی خود بوده که راه حل آن نیز از ابتدا تاکنون نصب حفاظ بوده است وقتی انسان‌های اولیه در غارها زندگی میکردند برای حفاظت خود از حمله‌ی حیوانات وحشی تله‌ها و حصار هایی از چوب درختان و شاخ های بزرگ حیوانات مثل شاخ گوزن در نزدیک محل زندگیشان کار میگذاشته‌اند تا حیوانات و یا دشمن به دام افتاده و نتوانند وارد غار و محل زندگی آن‌ها شوند.

همان تله‌ها نقش حفاظ امروزی را ایفا میکرده‌اند نسل جدید هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی بدلیل اینکه شاخ گوزن الگو برداری شده و شباهت زیادی نیز به شاخهای گوزن دارد به حفاظ شاخ گوزنی معروف شده است .

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی عموما برای نصب برروی دیوار در نظر گرفته می شود اما گاهی بر روی پنجره نیز نصب می شود در گذشته حفاظ بصورت نیزه ای یا سیم خاردار موجود بود که دارای نقاط ضعف بسیاری بودند ولی این روزها با نسل جدید حفاظ شاخ گوزنی هستیم که از نظر ظاهری امنیتی و استحکام بسیار کاربردی تر است .

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی جز حفاظ ‌های نسل جدید به شمار می‌رود و دقیقا به این شکل قدمت چندانی ندارد طراحی این حفاظ به گونه ای میباشد که الهام گرفته از شاخ گوزن میباشد و بیشتر برای منازل و ساختمان‌هایی که دارای فضاهای باز مانند حیاط یا حیاط خلوت ویلایی میباشند به کار میرود.

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ لیلیوم

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی حتما شما هم گل لیلیوم را دیده اید یا حداقل نام آن را شنیده اید و اگر بگوییم که حفاظ آهنی در واقع یک گل لیلیوم فلزی است دور از واقعیت نیست این نوع حفاظ در واقع با شکل این نوع گل ها ساخته شده اند.

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی این نوع حفاظ در عین اینکه به ساختمان شما زیبایی خاصی خواهند داد به شما اجازه میدهند حفاظ لیلیوم یک نرده حفاظتی از سری نسل جدید حفاظ دیوار می باشد.

این نوع نرده با الهام گرفتن از شاخه های گل لیلیوم طراحی و ساخته شده است این حفاظ بر روی دیوار ساختمان نصب می گردد تا از ورود سارقان به داخل محوطه جلوگیری نماید.

در طراحی لیلیوم شاخ های تیز زیادی شاخه تیز و برنده در هر متر در نظر گرفته شده تا برای سارقان عبور از آن در شرایط معمول بسیار سخت و تقریبا غیرممکن باشد بطوری که برای عبور با صدمات جدی مواجه می شوند.

حفاظ لیلیوم از نظر ارتفاع در اندازه های  ۷۰ الی ۹۰ سانت تولید و ساخته می شوند ولی با توجه به تجارب نصب در اندازه مناسب نباید و ایده آل ترین اندازه برای لیلیوم ارتفاع ۹۰ سانتیمتر می باشد.

عرض دیوار های پیرامونی معمولا بین ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر میباشد وقتی عرض حفاظ از عرض دیوار بیشتر باشد دیگر بر روی دیوار جایی برای گرفتن دست یا گذاشتن پا نمی ماند و سارقان با دیدن این نوع حفاظ در بیشتر موارد از سرقت صرف نظر می کنند.

حفاظ روی دیوار چیست؟

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی نصب حفاظ دیوار شاید داشتن امنیت و آرامش اولین و مهم‌ترین عاملی است که همه ما انسان‌ها در زندگی به دنبال آن هستیم امروزه استفاده از حفاظ روی دیوار برای آرامش خیال و امنیت خاطر در اکثر ساختمان‌ مخصوصا ساختمان‌هایی که دیوار کوتاهی دارند و یا در مناطق پر خطر قرار دارند یک ضرورت محسوب میشود.

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی حفاظ ها نقش مهمی در برابر سارقین و افراد سودجو ایفا میکنند و باید جدی گرفته شود و برای تامین امنیت بیشتر باید به آنها توجه نمود استفاده از  دوربین‌های امنیتی در بسیاری از موارد با از کار انداختن سیستم و یا خراب شدن دستگاه مشکلاتی ایجاد میکند.

اما زمانی که از انواع حفاظ در ساختمان‌ خود استفاده میکنید میدانید که تا چندین سال این میله‌های تیز و مقاوم می‌توانند از ساختمان محافظت کنند و حتی در صورت نبود شما در خانه از اموال شما حفاظت نمایند.

نکات مهم درباره حفاظ دیوار

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی حفاظ دیوار از جنبه‌های متفاوتی با هم تفاوت دارند که در ادامه میتوانید با برخی از آن‌ها آشنا شوید و آنها را باهم مقایسه کنید مواردی همچون جنس انواع حفاظ دیوار ارتفاع تراکم حفاظ هستند از لحاظ جنس تفاوت‌های زیادی با هم دارند که این موضوع روی استحکام و میزان مقاومت حفاظ تأثیر میگذارد.

ارتفاع نرده حفاظ

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی حفاظ‌ معمولا با ارتفاع متفاوتی از هفتاد تا یک و نیم متر بر روی دیوار قرار میگیرند و بسته به ارتفاع دیوار و شرایطی که دارید باید ارتفاع دلخواه خود را برای ساختمان انتخاب کنید.

تراکم حفاظ دیوار

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی مقدار میله‌هایی که برای انواع حفاظ دیوار به کار برده میشود تراکم آن را نشان میدهد هر چقدر تراکم حفاظ دیوار ساختمان بیشتر باشد مقدار محافظت و امنیت ساختمان نیز بالاتر میرود.

یکی از بهترین و پرطرفدارترین حفاظ های روی دیوار

هنر و صنعت در حفاظ شاخ گوزنی در بسیاری از مناطق ایران نیز برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی و افراد به داخل مزارع از شاخه شکسته درختان استفاده میشد که چیدمان این شاخ و برگ‌ها درست شبیه به شاخ گوزن و با الهام از آن ساخته میشد.

با گذشت زمان و پیشرفت های چشمگیر در حوضه های مختلف برای محافظت میلگردهایی نوک تیز طراحی شد که در همه جهات تیز بودند و از ورود هر موجود وحشی و مزاحمی به داخل مزارع و ساختمان جلوگیری میکرد.

در این میله گرد‌ها هم از شاخ‌های گوزن و سایر حیوانات الهام گرفته شد و هنوز هم از حفاظ شاخ گوزنی به عنوان یکی از مؤثرترین انواع حفاظ دیوار استفاده میشود. امروزه از این نوع نرده حفاظ دیوار بیشتر بر روی دیوار ساختمان استفاده میشود.

زیبایی حفاظ لیلیوم

حفاظ شاخ گوزنی نرده حفاظ لیلیوم یکی از شکیل ترین حفاظ های روی دیوار میباشد لیلیوم از جمله شیوه های بسیار مفید برای افزایش امنیت محل زندگی شما است.

تفاوت و زیبایی را خودتان مشاهده خواهید کرد. بیشتر افرادی که خاص پسند هستند این حفاظ ها را مورد استفاده قرار میدهند حفاظ لیلیوم نسبت به حفاظ های دیگر روی دیوار از استقامت و امنیت و زیبایی بالایی بخوردار است و همچنین قیمت این نوع حفاظ نسبت به بقیه حفاظ روی دیوار بیشتر بوده که این بخاطر وزن بیشتر آن نسبت به بقیه حفاظ روی دیوار است.

این نوع حفاظ با توجه به ظاهر آن شکل بسیار زیبا و شیک به وجود می آورد اگر شما هم ظاهر در کنار امنیت برایتان اهمیت زیادی دارد میتوانید از این مدل استفاده کنید.

حفاظ لیلیوم بهترین نوع حفاظ امنیتی میباشد چه به لحاظ زیبایی و طرح ورنق و چه به لحاظ استحکام قیمت این حفاظ از سایر حفاظ امنیتی بالاتراست رنگ کاری و تولید این حفاظ دقت بالا و ظرافت خاصی است و این مدل از حفاظ تولیدی ما جز زیباترین حفاظ ها میباشند.

امنیت حفاظ لیلیوم

حفاظ شاخ گوزنی از نکات مثبت مثال زدنی این حفاظ امنیت بسیار بالا آن است و برای تست این قضیه مشاهده خواهید کرد که در صورتی که حفاظ را بر روی زمین قرار دهید می بینید که امکان عبور ازبین و روی آن ها وجود ندارد. همین شرایط در هنگام نصب آن ها برروی دیوار پیش خواهد آمد و امکان عبور افراد از روی دیوار ساختمان نخواهد بود شما می توانید از کاربردی بودن این محصول مطمئن باشید و با خیالی آسوده نسبت به خریداری آن اقدام کنید.

ساخت حفاظ لیلیوم

حفاظ شاخ گوزنی از نظر ارتفاع در اندازه های ۷۰ الی ۹۰ سانت تولید و ساخته میشوند اما ایده آل ترین اندازه برای نرده لیلیوم ارتفاع ۹۰ سانتیمتر میباشد و در واقع در عین حال مطلب مشخصی است که هر چه یک حفاظ بلند باشد عبور از آن ناممکن خواهد شد با این حال با توجه به تجارب ساخت و نصب حفاظ لیلیوم در کارگاه ما اندازه و ارتفاع آنها نباید از ۷۰ سانتیمتر کمتر شود زیر پایین تر از این اندازه عبور از حفاظ ساده و راحت خواهد شد.

مزایای حفاظ لیلیوم

  • فاکتور زیبایی از برجسته ترین مزایای حفاظ لیلیوم است
  • که امکان تولید در ارتفاع های دلخواه را فراهم میسازد.
  • نقش بسیار مهمی در زیبایی ساختمان دارد.
  • اما از جهت امنیت نوک گلهای لیلیوم بسیار تیز میباشند.

حفاظ پردیس

نوشته‌ی بعدی

انجام جوشکاری و آهنگری

ش دی ۲۵ , ۱۴۰۰
انجام جوشکاری و آهنگری شما می توانید برای انجام آهنگری به ما اعتماد کنید و کارهای خود را به ما بسپارید ما برای شما ساخت و تعمیر انواع درب و پنجره فلزی ، انواع نرده و حفاظ را تولید می کنیم نصب انواع درها و پنجره ها را ما برای […]
Open chat