بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید حفاظ شاخ گوزنی و انواع آن از ایمن ترین مدل های حفاظ دیوار هستند مطمئنا شما نیز برای محل زندگی یا کار خود به دنبال نوعی حفاظ هستید که هم بتواند به اندازه ساختمان شما عمر کند و در واقع طول عمر بالایی داشته باشد و هم یک حفاظ ساختمان بسیار باکیفیت و ایمن باشد.

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید تحقیقات نشان میدهد که ۷۰ درصد سارقین  ساختمان هایی را برای سرقت انتخاب میکنند که دسترسی به آن ها راحت تر باشد و در واقع حفاظ نداشته باشند در سرقت از ساختمان ها عمدتا یکی از موثرترین و اصلی ترین نواقص امنیتی وجود دیوارهای کوتاه یا عدم نصب حفاظ دیوار است.

چندین سال متمادی از حفاظ های میله ای که به حفاظ سرنیزه ای معروف بودند به عنوان بهترین گزینه جهت حفاظت از ساختمان استفاده میشد اما این حفاظ ها مشکلات امنیتی بزرگی داشتند مثلا اینکه افراد به سهولت میتوانستند بر روی دیوار و مجاور این حفاظ ها بایستند و با ابزارهای گوناگونی از روی آن ها عبور کنند.

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید حفاظ شاخ گوزنی الهام گرفته از طبیعت است این نوع حفاظ با الهام از راهکاری که خداوند برای دفاع از خود در اختیار گوزن قرار داده  طراحی و ساخته شده است حفاظ شاخ گوزنی انبوهی از میله های نوک تیز و برنده فلزی است که به شکل  نامنظم به همدیگر متصل شده و با ایجاد تراکمی مناسب بر روی دیوار و با ارتفاعی مقبول مانع از عبور سارقان میشود.

تفاوت حفاظ شاخ گوزنی با حفاظ میله ای

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید مهمترین برتری و مزیت حفاظ شاخ گوزنی نسبت به حفاظ های قدیمی ، عامل بازدارندگی است هماهنطور که قبلا اشاره کردیم در حفاظ های میله ای سارقان به سهولت بر روی دیوار ساختمان رفته و شانس خود را برای عبور از آن امتحان میکردند و اکثرا نیز موفق به عبور از حفاظ و ورود به ساختمان می شدند. اما در ساختمان های مجهز به حفاظ شاخ گوزنی امتحان این شانس هزینه گزافی را در پی خواهد داشت.

زمانی که سارق از پایین به حفاظ شاخ گوزنی نصب شده بر روی دیوار و میله های فلزی برنده و نوک تیز آن می نگرد که کلیه لبه های خارجی دیوار را پوشانده از قصد و تصمیم خود برای گذر از این حفاظ ها منصرف می شود زیرا هر گونه تماس با این لبه های نوک تیز که همچون چاقو برنده هستند سبب ایجاد صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

عامل دیگر را می توان زیبایی و استحکام  حفاظ شاخ گوزنی عنوان کرد حفاظ های میله ای به گونه ای یادآور حصار و زندان است در حالیکه حفاظ شاخ گوزنی طرح هایی بی نهایت زیبا و جذاب دارد که با رنگهای متنوع خود میتواند نمای ساختمان شما را زیباتر سازد.

مهمترین دلایل انتخاب حفاظ شاخ گوزنی

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید از اصلی ترین دلایل انتخاب حفاظ شاخ گوزنی می توان به عامل بازدارندگی توسط لبه های تیز و برنده فلزی همراه با بالا بردن ریسک عبور نفوذ ناپذیری به دلیل تراکم و حجم بالای میله های فلزی ، پوشش عرض دیوار به گونه ای که به طور کامل مانع از بالارفتن سارقان از دیوار شود.

استحکام و مقاومت بالا به دلیل استفاده از فلز در ساخت و تولید این نوع حفاظ ، نصب و راه اندازی آسان و سریع  روی انواع دیوارها ، مناسب بودن قیمت حفاظ شاخ گوزنی در مقایسه با سایر مدل های  وجود مدلهای گسترده و متنوع  برای زیبایی نمای ساختمان اشاره کرد.

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید حفاظ شاخ گوزنی بسیار مقاوم است که وجود آنها سبب می شود ایمنی کاملی برای ساختمان ها فراهم شود تولی و نصب اینگونه حفاظ ها آسان است و ناگفته نماند هزینه ی نصب و اجرای آن نیز سخت نمی باشد به همین دلیل با داشتن ویژگی های منحصر به فرد دیگر همواره مورد انتخاب خریدار قرار می گیرد.

تولید حفاظ شاخ گوزنی

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید در شهرهای بزرگ به ویژه در پایتخت از حفاظ شاخ گوزنی به عنوان حفاظ دیوار  به طور وسیع استفاده می شود و درخواست در این شهرها سیار زیاد است با استفاده از جوشکاری فلزات مختلف حفاظ شاخ گوزنی تولید میشود.

فرایند تولید و آماده سازی این نوع حفاظ ها اگر چه زمان گیر باشد ولی فرایند نصب و اجرای آنها آسان می باشد و در کوتاهترین مدت زمان صورت می گیرد اگر چه برای ساخت و نصب حفاظ شاخ گوزنی به تخصص در این زمینه نیاز است.

این نوع نرده ها که با آرایش خاصی از چسبیده شدن فلزات ایجاد میشود  می تواند به سبب ایجاد امنیت برای منزل شما باشد با چنین نرده های حافظ دیگر نگران سارقان نخواهید بود.

در برخی از مناطق شهر سرقت از منازل امری بسیار شایع گردیده شده است و هر روز شاهد برخی از همسایه هستیم که گرفتار سارقا گردیده اند به همین دلیل به کارگیری حافظ در این مناطق امری ضروری است که میتواند از ورود هر بیگانه به طور کامل جلوگیری کند.

مراحل ساخت

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی مراحل ویژه ای دنبال میشود ابتدا فلزات در اندازه های مشخص برش داده میشود معمولا سایز ۹ میلیمتر برای این منظور مناسب است حال بعد از برش های انجام شده سطح حفاظ شاخ گوزنی فرم دهی میشود و بخش های خاص آن تیز میگردد.

حال با استفاده از جوشکاری قطعات به هم چسبیده میشود. در ساخت و تولید آن به خلاقیت نیاز است تا بتوان از با استفاده از اصولی ویژه قطعات را به هم اتصال داد تا ظاهری شبیه به شاخ گوزن را داشته باشد.

امنیتی که با استفاده از این روش ایجاد خواهد شد در مقایسه با هزینه ای که از شما درخواست می شود بسیار باارزش است اگر شما نیز به دنبال راهکارهای مختلف برای ایجاد حفاظ برای ساختمان خود هستید میتوانید این روش را با اطمینان کامل انتخاب کنید.

ساخت حفاظ

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید افراد با تجربه در این زمینه برش های شاخه ها را با رعایت برخی از اصول ها انجام می دهند به عنوان مثال در برش شاخک های کوچک به صورت زاویه دار باید دقت کافی انجام شود که  شاخک ها به اندازه ی کافی تیز و برنده باشند.

پس از فرایند برش کاری باید میله ی مربوطه خم شوند برای انجام این فرایند از برش استفاده میشود با استفاده از این دستگاه میتوان قالب های مختلف و دلخواه را تهیه کرد برای جوشکاری آن نیز باید چیدمان خاصی از قبل در نظر گرفته شود.

برای راه اندازی و تهیه ی شاخک های شاخ گوزنی باید برخی از اصول ها به کار می رود زیرا در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی نیز در حین تهیه ی آن ها به دلیل وجود شاخک های تیز و برنده ایجاد شود . در این حالت تجربه و تخصص کافی امر ضروری میباشد ساخت حفاظ شاخ گوزنی اندکی سهل انگاری در این مورد می تواند به آسیب های جدی منجر شود.

ایده ی ساخت حفاظ شاخ گوزنی

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید ایده ی ساخت اینگونه حفاظ کاملا الهام گرفتم از طبیعت است زیرا فلزات مقاومت بالایی دارند و این امر سبب شده است که کارایی  آنها نیز بیشتر باشد.

با محبوبیت بیشتر حفاظ شاخ گوزنی امروزه میتوانیم شاهد به کارگیری آن ها در بخش های مختلف باشیم به ویژه ساختمان های بزرگ ساخته شده به شدت به امنیت بالایی نیازمند هستند و استفاده از این حفاظ شاخ گوزنی ایده ی مناسبی برای دستیابی به امنیت بیشتر در مقابل هزینه های کم است.

در مورد طول و رنگ و البته برخی از ویژگی های دیگر آنها اظهار نظر کنید معمولا افرادی که در ساخت این گونه حفاظ ها فعالیت دارند نظر مشتری را در تهیه ی آن ها به کار میگیرند.

نصب حفاظ شاخ گوزنی

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید برای نصب حفاظ شاخ گوزنی همواره از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید زیرا آن ها می دانند چگونه شاخک های آمده شده را به هم اتصال داده و در موقعیت قرار دهند که هم ظاهری مناسب داشته باشد و هم  کارایی آن ها  مناسب  باشد.

به طور جدی از نصب آن ها توسط افراد کم تجربه در این زمینه خودداری کنید زیرا در این صورت ممکن است نه تنها فرایند نصب حفاظ شاخ گوزنی به خوبی انجام نشود بلکه احتمال ایجاد مشکلات از جمله آسیب ها نیز فراهم است.

البته مدت زمان نصب و اجرا نیز اگر توسط افراد کاردان انجام شود بسیار کوتاه خواهد بود نصب این حفاظ ها یکباره است و لزومی به ترمیم دوره ای آن ها نیست ولی اگر به طور دقیق نصب نشود در سال های بعد نیازمند آن است که ترمیم های خاصی انجام شود.

این گونه حفاظ ها به دلیل داشتن شاخک ها تیز و برنده توانسته است نسبت به نرده های قدیمی محبوبیت بیشتری داشته باشند . اگر به فکر حفاظ برای ساختمان خود هستید این مورد بهترین گزینه برای شما است که هم هزینه ی کمتری را درخواست می کند و هم کارایی بالایی دارد.

مزیت حفاظ شاخ گوزنی

بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید بهترین محافظ برای ساختمان را بشناسید استفاده از حفاظ شاخ گوزنی مزیت های بسیاری دارد و در مقایسه با سایر روش ها برای حفاظت از ساختمان های مختلف در برابر سارقان هزینه ی بسیار ناچیزی را درخواست میکنند.

با چنین حفاظی که استفاده خواهید کرد برای همیشه می توانید امنیت ساختمان خود را ارتقا دهید و نگرانی های بی مورد را از خود دور کنید از دیگر مزیت های استفاده از حفاظ شاخ گوزن میتوان به نصب آسان و دائمی آن ها اشاره کرد بعد از نصب اینگونه حفاظ دیگر نیازی به ترمیم دوره ای آن ها نیست فقط یکبار برای آن هزینه خواهید کرد و این هزینه در برابر سایر اقدامات که برای ایجاد امنیت بیشتر انجام می شود فوق العاده کم هزینه و مناسب است.

حفاظ پردیس

نوشته‌ی بعدی

حفاظ سرنیزه

د شهریور ۱۰ , ۱۳۹۹
حفاظ سرنیزه امروزه تنوع وسیعی از حفاظ سرنیزه در اختیار کاربران موجود است و هر کدام از آنها دارای مزیت و معایبی هستند ما در این بخش توجه خود را به معرفی حفاظ سرنیزه معطوف خواهیم ساخت تا با ارائه ی اطلاعات کافی شما را در انتخاب این نوع حفاظ […]
Open chat