انواع حفاظ در طرح های مختلف

انواع حفاظ در طرح های مختلف

انواع حفاظ در طرح های مختلف به جهت ایجاد امنیت هر چه بیشتر ساختمان و به منظور جلوگیری از ورود سارقان حیوانات نصب میشود حفاظ شاخ گوزنی عمدتا به عنوان نرده ساختمان در نظر گرفته میشود و بر روی دیوار نصب میگردد اما گاهی بر روی پنجره نیز قابل نصب است.

ساختار حفاظ شاخ گوزنی به گونه ای است که سارق هر چقدر هم حرفه ای باشد اما بنا به نوک تیز و برنده بودن میلگردهای استفاده شده در ساخت حفاظ ، امکان گذر از روی آن را نخواهد داشت .

انواع حفاظ در طرح های مختلف

نکته ای که وجود دارد این است که با توجه به نوک تیز و برنده بودن حفاظ شاخ گوزنی این نوع حفاظ تنها برای محیط بیرونی قابل استفاده بوده و برای داخل منزل کاربردی ندارد و به دلیل خطرناک بودن برای محل نصب باید دقت کافی و لازم را به کار گرفت.

شما نیز برای محل کار یا زندگی خود به دنبال نوعی نرده دیوار هستید که هم بتواند به اندازه ساختمان شما عمر کند و در حقیقت طول عمر بالایی داشته باشد و هم یک نرده ساختمان فوق العاده باکیفیت و ایمن باشد.

انواع حفاظ در طرح های مختلف آمار و اطلاعات نشان می دهد که عمده سارقان ساختمان هایی را برای سرقت برمی گزینند که دسترسی به آن ها راحت تر است و در واقع حفاظی ندارند در سرقت از ساختمان ها یکی از موثرترین و اصلی ترین نواقص امنیتی، وجود دیوارهای کوتاه و یا عدم نصب حفاظ دیوار است.

متاسفانه بیشتر مردم در حفظ حریم خصوصی خود کوتاهی میکنند و تا اتفاق تلخ و ناگواری نیفتاده آن را پشت گوش می اندازند در حالیکه با استفاده از انواع مدل های حفاظ شاخ گوزنی میتوان با ایجاد حفاظی ایمن و مطمئن بر روی دیوار ساختمان؛ سارقان را از انتخاب ساختمان خودمان منصرف نماییم.

چرا باید از حفاظ دیوار استفاده کنیم؟

انواع حفاظ در طرح های مختلف چند سال قبل حفاظ های میله ای که به حفاظ های سرنیزه ای عنوان گرفته بودند بهترین گزینه جهت حفاظت از ساختمان محسوب می شدند اما این حفاظ ها مشکلات امنیتی عمده ای داشتند یکی از  این مشکلات این بود که افراد به سهولت میتوانستند روی دیوار و در کنار این حفاظ ها ایستاده و با ابزارهای مختلفی از روی آن ها عبور کنند و یا به سهولت یکی از این میله ها را خم کرده  و از آن عبور کنند.

طرح اولیه حفاظ شاخ گوزنی مانند بسیاری دیگر از اختراعات بشر از طبیعت پیرامون ما الهام گرفته شده است. این نوع حفاظ دیوار با الهام از راهکاری که خداوند عالم برای دفاع از جان خود به گوزن اعطا نموده  طراحی و تولید شده است.

حفاظ شاخ گوزنی به شکل انبوهی از میله های برنده و نوک تیز  فلزی است که به صورت کاملا نامنظمی در هم تنیده و با ایجاد تراکم و ارتفاعی مطلوب و مناسب بر روی دیوار مانع از عبور سارقان میشوند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

انواع حفاظ در طرح های مختلف نسبت به حفاظ های ورژن قدیمی ممانعت از ورود بسیار بالایی دارد که این خود بزرگترین برتری و مزیت آن محسوب می شود. گتیم که در حفاظ های میله ای و سایر مدل های قدیمی حفاظ ساختمان فرد سارق به آسانی می توانست  بر روی دیوار رفته و برای عبور از آن اقدام کند و خوب اکثرا هم موفق به عبور از حفاظ دیوار و ورود به ساختمان می شد.

اما در ساختمان های دارای حفاظ شاخ گوزنی امتحان این شانس هزینه گزافی را به دنبال خواهد داشت.هنگامی که سارق از پایین به حفاظ شاخ گوزنی نصب شده بر روی دیوار ساختمان و میله های فلزی برنده و نوک تیز درهم تنیده آن نگاه می کند که کلیه لبه های بیرونی دیوار را پوشانده، به کل از قصد و تصمیم خود برای عبور از این حفاظ ها منصرف می شود.

انواع حفاظ

انواع حفاظ در طرح های مختلف چرا که هر گونه تماس و برخورد با این لبه های نوک تیز که همانند چاقویی تیز و برنده عمل می کنند موجب ایجاد صدماتی جبران ناپذیر خواهد شد عامل دیگر را می توان پوشش دهی عرض دیوار توسط حفاظ شاخ گوزنی دانست که در صورتی که به صورت صحیح و اصولی نصب گردد از بالا رفتن و ایستادن سارق بر روی دیوار پیشگیری می کند.

این در حالی است که در حفاظ های قدیمی هیچ پوشش عرضی روی دیوار وجود نداشت و حتی می توان گفت این میله ها کمکی به سارق برای بالا رفتن از دیوار نیز بودند قیمت حفاظ شاخ گوزنی عاملی تاثیر گذار  در پر فروش بودن این مدل حفاظ است.

توجه داشته باشید که حفاظ شاخ گوزنی قیمت بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به حفاظ های میله ای دارد. این در حالی است که حفاظ های میله ای امنیت بسیار پایین تری نیز دارند.

عامل دیگر محبوبیت این مدل حفاظ را می توان زیبایی و استحکام  حفاظ شاخ گوزنی عنوان کرد حفاظ های میله ای گویا یادآور حصار و زندان هستند در حالیکه حفاظ شاخ گوزنی طرح هایی فوق العاده زیبا و جذاب دارد که با رنگهای متنوع خود میتواند نمای ساختمان را زیباتر کند.

چرا حفاظ شاخ گوزنی بهترین نرده دیوار است؟

انواع حفاظ در طرح های مختلف مهم ترین دلایل انتخاب حفاظ شاخ گوزنی می توان به عامل بازدارندگی فوق العاده قوی آن توسط لبه های تیز و برنده فلزی، همراه با بالا بردن ریسک عبور از روی این حفاظ نفوذ ناپذیری به علت تراکم و حجم بسیار بالای میله ها پوشش دهی عرضی دیوار به شکلی که مانع از بالارفتن سارقین از دیوار ساختمان می شود.

استحکام و مقاومت بالا به علت استفاده از فلز در ساخت و تولید این مدل حفاظ نصب و راه اندازی سریع و آسان آن روی انواع دیوارها به صرفه بودن قیمت حفاظ شاخ گوزنی در مقایسه با دیگر مدل های نرده ساختمان و وجود طرحهای گوناگون و متنوع به منظور زیباسازی هر چه بیشتر نمای ساختمان اشاره نمود.

  • غیر قابل نفوذ بودن به علت وجود انبوه شاخک ها با نوکهای تیز و درهم تنیده
  • ارزش زیباسازی و دکوراسیونی بالا جهت ایجاد نمای جذابی برای ساختمان
  • استحکام و مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط آب و هوایی
  • امکان تغییر اندازه و تعداد شاخکهای حفاظ
  • نصب بسیار سریع و آسان
  • اما در حالت کلی انواع حفاظ دیوار در بازار با اسم حفاظ شاخ گوزنی شناخته می شوند در حالی که حفاظ شاخ گوزنی فقط یک مدل از مدل های نرده ساختمان می باشد و مدل های دیگر حفاظ های لیلیوم حفاظ های مدرن و کلاسیک هستند.

ساختار این حفاظ  شامل میلگرد هایی با ضخامت های گوناگون است که به علت خمیدگی هایی که در دو جهت خود دارند امکان ایستادن سارقان در جوار آنها وجود نخواهد داشت.

حفاظ روی دیوار

انواع حفاظ در طرح های مختلف امنیت و ایمنی در ساختمان همواره یکی از موارد مهمی است که افراد به آن توجه ویژه ای دارند و رعایت اصول امنیتی در ساختمان از جمله موارد الزامی محسوب می شود علاوه بر این مورد این سیستم ها یک عامل بازدارنده واقعی نبوده و فقط باعث کاهش احتمال سرقت از ساختمان ها می شوند.

استفاده از سیستم های امنیتی سنتی در ساختمان ها هم به دلیل افزایش ضریب امنیتی ساختمان و هم به دلیل قیمت مناسب بسیار توصیه می شود حفاظ های در و پنجره و دیوار از جمله موارد مربوط به سیستم های امنیتی سنتی می شوند که کاربرد های زیادی را در حوزه های مختلف دارا می باشند.

حفاظ رودیواری راه حلی است که می توان برای این منظور مورد استفاده قرار داد در واقع حفاظ روی دیوار مصنوعات بازدارنده ای هستند که بر روی دیوار نصب شده و از  انواع بسیار زیادی برخوردار هستند که از این جمله می توان به حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ سرنیزه ، حفاظ لیلیوم ، اشاره کرد.

اما با وجود این میزان تنوع در حوزه حفاظ رودیواری ، تمام این موارد از لحاظ امنیتی اطمینان لازم را ندارند و باید در انتخاب این محصول دقت لازم را انجام داد. در کنار مبحث امنیت که مهمترین معیار برای انتخاب حفاظ رودیواری است امروزه به مبحث زیبایی نیز در انتخاب این محصولات توجه ویژه ای میشود.

حفاظ سرنیزه

این نوع حفاظ از قدیمی ترین و متداول ترین حفاظ های روی دیوار است که می توانید آن را بر روی دیوار بسیاری از ساختمان ها مشاهده کنید در طراحی این نوع حفاظ بیشتر بر ویژگی امنیتی آن تاکید شده و بر ویژگی زیبایی محصول توجه زیادی صورت نگرفته است.

در این نوع حفاظ از میله های عمودی استفاده می شود که شبیه به سرنیزه می باشند که هم به دلیل بالا بردن ارتفاع دیوار و هم به دلیل نوک تیز بودن این میله ها عبور از دیوار برای سارقین بسیار سخت و دشوار میشود.

در برخی از نمونه های این نوع حفاظ رودیواری ، به جای یک سر نیزه از دو یا چند سرنیزه بالای هر میله استفاده می کنند که افزوده شده سر نیزه علاوه بر زیبایی ، امنیت حفاظ را نیز به تبع افزایش میدهد.

همانطور که بیان شد از آنجایی که در طراحی این نوع حفاظ روی دیوار ، ویژگی زیبایی خیلی در نظر گرفته نشده است، معمولا از این نوع حفاظ در ساختمان های مدرن کمتر استفاده شده و بیشتر در ساختمان های قدیمی و کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

حفاظ شاخ گوزنی

یکی از زیباترین و چشم نواز ترین حفاظ های مورد استفاده بر روی دیوار ساختمان ها که امنیت بالایی را نیز برای ساختمان به همراه داشته حفاظ شاخ گوزنی میباشد شاخ های یک گوزن وسیله دفاعی بسیار خوبی برای مقابله با دشمن می باشند که در عین حال باعث زیبایی دوچندان این حیوان نیز شده اند.

این حفاظ ها از میله هایی تشکیل شده اند که مانند شاخ های در هم تنیده گوزن می باشند که نوک این میله ها نیز بسیار تیز بوده که عملا عبور از دیوار را برای سارقین غیر ممکن میسازد.

یکی از معیار ها در انتخاب این محصول تراکم میله های تنیده شده در هم می باشد که هر چه این تراکم بیشتر باشد، امنیت بیشتری را برای ساختمان در پی خواهد داشت در کنار تمام مزایایی که حفاظ شاخ گوزنی دارد قیمت تمام شده حفاظ شاخ گوزنی نیز در میان بسیاری از مدل ها بسیار مناسب است ارتفاع و میزان تراکم مورد استفاده در حفاظ شاخ گوزنی بستگی به نظر خریدار و همچنین معماری ساختمان مورد نظر دارد.

به صورت کلی حفاظ شاخ گوزنی در تمام معیار های انتخاب یک حفاظ روی دیوار خوب قوی عمل کرده و در عین امنیت و استحکام بالا تراکم خوبی را ارائه داده که این امر عبور از آن را غیر ممکن و یا به شدت دشوار میسازد حفاظ شاخ گوزنی با الهام گرفتن از شاخ های زیبای گوزن زیبایی دو چندانی را به دیوار های ساختمان یا محوطه مورد نظر میدهد.

ساخت حفاظ شاخ گوزنی

برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد سایز ۹ استفاده می شود به این  صورت که در ابتدا با توجه به ارتفاع مورد نظر و درخواست شده میلگرد ها را برش میدهند و با استفاده از دستگاه های پرس فرمی، میله های برش داده شده را خم می کنند.

تعداد میله های برش داده شده به تراکم خواسته شده برای حفاظ شاخ گوزنی مورد نظر مربوط می شود و هر چه تراکم بالاتر باشد، تعداد میله ها نیز افزایش می یابد سپس میله های شکل داده شده را تیز کرده و نوک آنها را به شکل نیزه درمی آورند.

حال قالب هایی را که از قبل به منظور قرارگیری این میله ها ایجاد نموده اند را آورده و این میله ها را درون قالب های مخصوص قرار داده و جوشکاری می کنند رعایت اصول جوشکاری در ساخت حفاظ شاخ گوزنی بسیار تاثیر گذار بوده و اهمیت بالایی را در استحکام و کیفیت حفاظ شاخ گوزنی تولید شده دارد.

استفاده از حفاظ رودیواری

انواع حفاظ در طرح های مختلف امنیت ساختمان همواره یکی از اصولی بوده که از دیرباز تا به امروز مورد توجه افراد قرار گرفته است استفاده از حفاظ در ساختمان ها یکی از موارد مهمی است که به منظور جلوگیری از ورود سارق به ساختمان ها، کارگاه ها ویلا ها و باغ ها استفاده می شود.

در این میان یکی از آسیب پذیر ترین قسمت های یک ساختمان دیوار ها هستند که عمده ورود سارقین به دلیل سهولت این کار، از این طریق صورت میگیرد استفاده از حفاظ رودیواری این این اقدام را برای سارقین غیر ممکن کرده و یا بسیار دشوار می کند لذا حتی اگر در خانه کسی هم نباشد می توان با استفاده از حفاظ روی دیوار اطمینان حاصل کرد که سارقین نمی توانند از طریق دیوار وارد خانه شوند.

برخی از مدل های حفاظ روی دیوار علاوه بر ویژگی امنیتی دارای زیبایی نیز بوده که باعث جلوه بهتر ساختمان می گردد. البته در میان مدل های متنوعی که حفاظ رودیواری دارد مدل های حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه بهترین نوع حفاظ ها هستند.

به طور کلی برای انتخاب حفاظ روی دیوار مناسب با ساختمان و محوطه خود با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید و در صورتی که معیار زیبایی نیز برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

ارتفاع استحکام نوع حفاظ روی دیوار جنس مواد سازنده تراکم و زیبایی همه از جمله فاکتور های مهمی هستند که باید در انتخاب یک حفاظ رودیواری مناسب در نظر داشته باشید.

حفاظ پردیس

نوشته‌ی بعدی

راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان

د شهریور ۱۰ , ۱۳۹۹
راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان راهنمای انتخاب انواع حفاظ برای ساختمان حفاظ شاخ گوزنی یک نوع حفاظ ساختمان بسیار پرکاربرد و از جمله متریال و لوازمی است که در سازه های مختلف ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار میگیرد و اهمیت بسیار زیادی در حفظ امنیت مکان مورد نظر […]

مطالب دیگر در مورد حفاظ

Open chat